Kasulik teada

Meie poolt tehakse hooldusleping, hoolduslugu, arsti poolt väljastatud ravimiskeem-mille põhjal aitab hooldaja jälgida, et hoolealune ei unustaks oma rohtusid ning abistab ka nende panekul (see toimib nagu kodus, et kui arst käseb siis pereliiga aitab rohtusid võtta). Valmistame ette hoolduskava, igapäevane toimetulek jne. Sellest saab esialgu hooldajale abivahend, et kiiresti sisse elada uude hoolealusesse.

 1. Peate arvestama, et Teie kalli lähedase sisseelamine võtab tavaliselt ca 2-4 kuud.
 2. Igas toas on personaalne päevaaruanne, kus kajastatakse igapäevaselt tegevused ja seisundid
 3. Erijuhtumite jaoks on ERIJUHTUMISTE ARUANNE –regsiteeritakse kõik tavapäratud juhtumised, kus kajastatakse  ka mida ette võeti.
 4. Samuti täidetakse HAIGESTUMISE LEHT-kus kajastakase haigestumist (näit .gripp, kus jälgitakse lisaks ka vedeliku joomist, vererõhku, veresuhkrut, temperatuuri, kõhulahtisust-kinnisust, oksendamist või haige pööramist iga 1 või 2 h järel)
 5. LAMATISTE jälgimise leht ( kui inimene tuleb meile, siis lamatise korral see mõõdetaks ja kaardistatakse ära – (on korduvalt aset leidnud, et hoolealusel on saabudes lamatis, aga pereliige seda ei teadnud), et siis lamatise madratsi ja hooldaja koostöös ravitakse lamatis terveks.
 6. AKT –toodud personaalseks tarvitamiseks hügieenitarvete kohta pereliikme poolt -h.hari, pasta, suu-proteesivesi, kaanega plastmassist proteesitops, küünekäärid, küünetangid, viilid, kannaraspel, kanna kreem, kätekreem, juuksekamm, nuustik, šampoon, seep, desovahend.
 7. ISIKLIKE ASJADE NIMEKIRI- pesud- nimed sissekirjutatud (veekindel marker), päevariided- nimed sissekirjutatud  ja muud asjad-raadio, raamatud jne.
 8. Meil on koostöö kõikide perearstidega
 9. Meile osutatakse alati abi kiirabi poolt, kiirabi saabu tavaliselt ca 2-5 min. jooksul.
 10. Teie huvides ja vajadusel kasutame õendusteenuse abi ( sidumine, haavapuhastus jne.)
 11. Kui olete ootejärjekorras ja teile pakutakse kohta ja te keeldute sellest, siis teadmiseks, et ettevõte ei hoia kohta vaid see läheb edasi järgmisele kliendile
 12. Kui soovite, et just teile hoitakse tuba, siis on vajalik sõlmida leping kohe ja tasuda koha eest, et säilitada just teile olemasolev koht. Vastasel korral on hooldekodul õigus panna tuppa teine inimene. Teile saab koht olema alles koha vabanemisel ning teid tõstetakse järjekorra lõppu.

MEELTETULETUS pereliikmele

Palun loe ja jäta meelde!