Kasulik teada

Meie poolt tehakse hooldusleping, hoolduslugu, arsti poolt väljastatud ravimiskeem-mille põhjal aitab hooldaja jälgida, et hoolealune ei unustaks oma rohtusid ning abistab ka nende panekul (see toimib nagu kodus, et kui arst käseb siis pereliiga aitab rohtusid võtta). Valmistame ette hoolduskava, igapäevane toimetulek jne. Sellest saab esialgu hooldajale abivahend, et kiiresti sisse elada uude hoolealusesse.

 1. Peate arvestama, et Teie kalli lähedase sisseelamine võtab tavaliselt ca 2-4 kuud.
 2. Igas toas on personaalne päevaaruanne, kus kajastatakse igapäevaselt tegevused ja seisundid. Päevaaruanne võib asuda ka söögitoas ning juurdepääs infole on esindajale tagatud.
 3. Erijuhtumite jaoks on JUHTUMIARUANNE –kus regsiteeritakse kõik tavapäratud juhtumised ja mida ette võeti ning millised toimingud järgnevad. Info asub infoletis.
 4. Samuti täidetakse HAIGESTUMISE LEHT-kus kajastakase haigestumist (näit. gripp, kus jälgitakse lisaks ka vedeliku joomist, vererõhku, veresuhkrut, temperatuuri, kõhulahtisust-kinnisust, oksendamist või haige positsioneerimist iga 1 või 2 h järel)
 5. LAMATISTE jälgimise leht ( kui inimene tuleb meile, siis lamatise korral see mõõdetaks ja kaardistatakse ära – (on korduvalt aset leidnud, et hoolealusel on saabudes lamatis, aga pereliige seda ei teadnud), et siis lamatise madratsi ja hooldaja koostöös ravitakse lamatis terveks.
 6. AKT –toodud personaalseks tarvitamiseks hügieenitarvete kohta pereliikme poolt -h.hari, pasta, suu-proteesivesi, kaanega plastmassist proteesitops, küünekäärid, küünetangid, viilid, kannaraspel, kanna kreem, kätekreem, juuksekamm, nuustik, šampoon, seep, desovahend või muu.
 7. ISIKLIKE ASJADE NIMEKIRI- pesud- nimed sissekirjutatud (veekindla markeriga), päevariided- nimed sissekirjutatud  ja muu raadio, raamatud jne.
 8. Meil on koostöö kõikide perearstidega, seega ei pea te perearsti vahetama.
 9. Kriisiolukordades osutatakse alati abi kiirabi poolt, kiirabi saabub tavaliselt ca 2-5 min. jooksul.
 10. Vajadusel kasutame õendusteenust (sidumine, haavapuhastus jne.)
 11. Kui olete ootejärjekorras ja teile pakutakse kohta ja te keeldute sellest, siis teadmiseks, et ettevõte ei hoia kohta vaid see läheb edasi järgmisele kliendile.
 12. Kui soovite, et just teile hoitakse tuba, siis on vajalik sõlmida leping kohe ja tasuda koha eest, et säilitada just teile olemasolev koht. Vastasel korral on hooldekodul õigus panna tuppa teine inimene. Teile saab koht olema alles koha vabanemisel ning teid tõstetakse järjekorra lõppu.

2021 Meeldetuletus pereliikmele

Meeldetuletus, mis on kasulik teada.

Share this page